Ceník                    (platný od 11.3.2024)  

Speciální terapie, diagnostika a cvičení


Dornova metoda PLUS

1. ošetření - 90 minut                                           

každé další ošetření


1200

 850 Kč

Měkké techniky, mobilizace, trakce, ošetření spoušťových bodů včetně masáže - 60 minut

850 Kč

Breussova masáž - 45 minut

750 Kč

Baňkování - 45 minut

750 Kč

Reflexní terapie, včetně RT duše - 60 minut

850Kč

Reflexní lymfatická masáž - 60 minut

850 Kč

Diagnostika a návrh další terapie a cvičení -  60-90 minut

1100 Kč

Individuální cvičení (SM systém MUDr. Smíška, CORE, cvičení na diastázu, cvičení po porodu) - 60 minut

750 Kč

Kineziologické tejpování

u stálých klientů a vlastních tejpů se hradí 

8 Kč za 1 cm pásky

50 - 150,- Kč za aplikaci dle náročnosti

Klient je povinen se omluvit nejpozději 24 hodin před sjednaným termínem. V případě nedostavení se bez řádné omluvy hradí klient zrušený termín v plné výši. 

Možnost zakoupení permanentek a dárkových poukazů.

Masáže

Klasická masáž celková - 90 minut

1200 Kč

Masáž chodidel a nohou - 45 minut

750 Kč

Popis jednotlivých masáží a terapií 


Dornova metoda PLUS:

Dornova metoda je jemná manuální terapie, pomocí které se klouby a obratle uvádí do správné polohy. Děje se tak dynamicky, za aktivní účasti pacienta, tedy přirozeným a volným pohybem. Tímto pohybem se obchází svalová ochrana a jemným tlakem se obratle či kloub vrátí do správné polohy. Další předností dornovy metody je i fakt, že tlakem palce na páteř se mohou uvolňovat blokády ve tkáních či energetické bloky.Tato metoda vyrovnává celkovou statiku a hledá příčiny našich problémů. Zaměřuje se na všechny zdravotní potíže s páteří. Prvotní příčinu hledá v nerovnosti končetin, která je způsobena posunem v kyčelním kloubu. Postupně se také srovnává obratel po obratli celá páteř. D. M. doplňuje Breussova masáž třezalkovým olejem, což je jediný kontaktní olej pro tuto metodu. Jemně a šetrně ošetří obratle a meziobratlové ploténky.Dornova metoda úspěšně řeší problém neplodnosti či neschopnosti donosit dítě. Velký počet neplodných žen má chybné postavení kostrče a pánve. Úrazy kostrče patří k nejčastějším na páteři, následně pak dochází k posunům kostí a vzniká velké svalové napětí a zablokování přirozeného toku energie. D. M. vrací kosti na místo a uvolňuje pánev.Aplikace Dornovy metody je vhodná i u skolióz. Zejména u dětí a mladých lidí, kde ještě není skolióza zafixovaná. U dospělých může Dornova metoda výrazně ulevit od bolestí. V těchto složitějších případech je však nutná trpělivou a dlouhodobá spolupráce.S chiropraxí nemá Dornova metoda nic společného. Chiropraxe se provádí bez přímé účasti pacienta, rychle, než stačí sval zareagovat. To však znamená určité násilí a během chiropraxe může dojít k mikrotrhlinám na svalech nebo miniaturnímu naštípnutí kostí. Kontraindikace:

  • náchylnost ke zlomeninám či krevním výronům
  • osteoporóza v pokročilém stavu
  • akutní záněty, infekční a horečnatá onemocnění
  • Bechtěrevova nemoc (srostlé obratle)
  • po nehodách - zlomeniny srůstají 6-8 týdnů
  • onkologická onemocnění a chemoterapie
  • po operaci plotének nebo kloubů (min. 4 týdny), v místě velkých výhřezů plotének

Bowenova tlaková masáž: 

Bowenova technika patří mezi holistické, velmi šetrné, zcela neinvazivní a nediagnostické metody (tělo je zde vnímáno jako celek, bez zaměření na problematické partie). Můžeme ji popsat jako velmi jemnou a šetrnou manipulaci s měkkou tkání (svaly a šlachy). Skládá se z jednotlivých pohybů přes určené a přesně definované body lidského těla. Unikátní je právě tento pohyb, kdy bowenista svými prsty nebo palci pohybuje kůží přes sval nebo šlachu, poté vyvine velmi jemný tlak (asi jako bezbolestný tlak na oční kouli) a po krátké čekací době a stále pod stejným tlakem sklouzne s kůží zpět. Mezi jednotlivými sériemi pohybů, tzv.procedurami, jsou krátké (asi 2 minutové) pauzy. Ty poskytují tělu čas k dokonalému "zpracovaní" informace a umožní maximální využití těchto pohybů.Aplikace Bowenovy masáže výrazně posiluje u vnímavého organismu schopnost využít vlastní regulační (samoléčebné) mechanismy ke zlepšení aktuálního stavu. Pozitivní ovlivnění bylo popsáno u velmi širokého spektra problémů. Např.:

  • nervozita, stres
  • astma, angiózní bolesti, rozedma plic, senná rýma
  • artritida, syndrom karpálního tunelu
  • chronický únavový syndrom
  • potíže s nervosvalovou rovnováhou
  • trávicí potíže, koliky
  • noční pomočování dětí, inkontinence
  • neplodnost, těhotenské potíže, premenstruační syndrom
  • bolesti prsou, napětí a otoky prsou, nepravidelná laktace
  • lymfatické uzliny a cesty
  • zatuhlé (zamrzlé) rameno, tenisový loket, oštěpařský loket
  • posunutá pánev, bolesti kolen, kotníků, kladívkové prsty, vbočené palce (haluxy)
  • bolesti kolen a achillovy šlachy
  • bolesti hlavy, migrény, závratě
  • nedoslýchavost a problémy s ušima, očima
  • problémy se spodní čelistí a trojklaným nervem
  • ledvinové potíže, prostata, zhoršený odtok lymfy
  • bolesti zad, hrudníku, bránice
  • břicha, kříže, kostrče, hýždí, skolióza
  • svalové bolesti a křeče, růstové bolest, disharmonie kyčlí
  • zánět sedacího nervu
  • sportovní úrazy...

Baňkování:

Léčení baňkami nebo tzv. baňkování rozumíme přikládání skleněných kulovitých nádobek s náhřátým vzduchem, v nichž se ochlazováním vytvoří podtlak, jenž způsobí jejich přisátí na pokožku. Je to metoda velmi stará, známá již ve starověku a používaná nejen k potlačování bolesti pohybového aparátu, ale i k zmírnění vnitřních potíži.Podle čínské medicíny reguluje baňkování tok životní energie čchi a napomáhá vytažení škodlivin na povrch těla a jejímu odstranění. Pozitivní účinky baňkování jsou prokázány na pročištění krve, zlepšení oběhu, regulaci a zdokonalení funkce nervového systému, z hlediska masáže je pak velmi významné odstranění bolesti a uvolnění ztuhlých svalů.Baňkování je jednou z nejúčinnějších metod k odstranění svalových bolestí. Působí hluboko do svalové hmoty, aktivuje funkci krevních cév ve svalech a rozšiřuje je, čímž se zlepšuje průtok krve. Kontraindikace baňkování:

  • akutní trombózy a tromboflebitidy, rozsáhlé varixy
  • aneurysma
  • akutní otevřené rány, hnisavé infekce
  • rakovina

Reflexní terapie

Reflexní terapie je metoda využívající reflexní body a reflexní plošky převážně na chodidlech, na které se působí tlakem. Tyto reflexní plošky mají přímou souvislost s jednotlivými tělesnými orgány. Takovýmto působením lze diagnostikovat i ty nejskrytější příčiny nemocí, které jsou ukryté v lidském těle, a zároveň správnou stimulací možno napomoci dostat tělo do původní přirozené harmonie. 

Cílem reflexní terapie je obnovení toku životní energie v těle člověka. Reflexologicky podporuje odstranění škodlivých látek a příliv obranných,zmenšuje bolesti a harmonizuje činnost orgánů. Odstraňováním bloků reflexních drah ovlivňuje chod celého organismu. Během sezení se aktivují přirozené uzdravující děje, roste životní síla a rozpouštějí se i psychologické bloky.

Komu je léčba reflexní terapií určená:

  • Reflexní terapie představuje účinnou pomoc při léčbě chronických i akutních onemocnění.
  • Je vhodná pro všechny věkové kategorie, od miminek až po seniory. Takév těhotenství je příjemné a zároveň velmi přínosné praktikovat reflexní terapii.
  • Jedinou výjimkou, kdy se nesmí reflexní terapie provádět, je stav po transplantaci orgánů. Reflexní terapie by totiž mohla svým působením aktivovat imunitní reakce organismu, které by zkomplikovaly přijetí transplantovaného orgánu.

Při každé první návštěvě provádím diagnostiku reflexních plošek. Diagnostikuji energeticky oslabené orgány a oblasti těla. Význam diagnostiky spočívá v tom, že přesně definujeme příčiny našich potíží. Tyto příčiny nemusí - a většinou také nejsou - přímo v nemocném orgánu, ale někde zcela jinde (například bolesti kolen mívají příčinu v ledvinách nebo žlučníku). Od výsledku diagnostiky se odvíjí následný postup a intenzita terapie při dalších návštěvách. 

Reflexní lymfatická masáž:

Komplexní velmi účinná ošetření lymfatického (mízního) systému. Jemná neinvazní metoda je zároveň velmi příjemná. Základní ošetření trvá na rozdíl od klasické lymfo drenáže pouze cca 1 hodinu. Při ošetření se rovněž používají vyrovnávací (energetické) hmaty.
Pomáhá při poruchách lymf. systému, zvětšených uzlinách (podpažní, třísla, prsa) nebo celulitidě. Rovněž účinná jako prevence a posilování imunitního systému. 

Diagnostika pohybového aparátu a nácvik vhodného cvičení:

Abychom mohli své tělo dostávat stále do lepší kondice, posouvat jeho možnosti, musíme mu porozumět. A abychom mu mohli dobře porozumět, potřebujeme jej diagnostikovat. Protože pouze v případě, kdy rozpoznáme, co je špatně a co nám brání v dosažení vlastního ideálu, můžeme s tělem smysluplně pracovat. Cílem diagnostiky pohybového aparátu a funkčního tréninku proto není udělat z vás vrcholové sportovce, ale vrátit vám radost z pohybu a přidat elán do běžný denních úkonů, které často zbytečně "bolí".

Diagnostika pohybového aparátu obsahuje několik statických a pohybových cvičení, která ukážou odchylky v základních pozicích, jako je stoj, sed či leh. Pomáhají nám testovat i stav jednotlivých kloubů a kloubních spojení a odchylky od správných pohybových vzorců.

Vyšetřením pohybového aparátu dokáži zjistit svalové dysbalance a doporučit správné cvičení k odstranění chybných pohybových stereotypů.  

Mohu Vás naučit cvičení na zpevnění vnitřního stabilizačního systému a pánevního dna tzv. CORE, cvičení vhodné po porodu a v případě diastázy a dále cvičení SM systém od MUDr. Smíška, které je velmi vhodné u výhřezů plotének, skolióz, ale i jen u lidí se špatnými pohybovými návyky.

SM systém MUDr. Smíška:

Metodu Spirální stabilizace páteře známou jako SM systém vyvinul MUDr. Richard Smíšek. Je prověřena 35 letou praxí. Podstatou tohoto cvičení je propojení stabilizačních svalů v celém těle najednou v průběhu optimálně koordinovaného pohybu. Tak se vytvoří dynamický stabilizační svalový korzet. Při každém cviku dochází k vyrovnání páteře do střední linie a jejímu vytažení vzhůru (trakci). Tak vzniká vysoce efektivní regenerace meziobratlových plotének po sedavém zaměstnání nebo náročném sportu. Cvičení je vhodné pro každého.


K ČEMU PŘI CVIČENÍ SM SYSTÉM DOCHÁZÍ

Pohybem paže a lopatky vzad a dolů (aktivní fáze pohybu) aktivujeme šikmé břišní svaly - svalové spirály (jedná se o přirozenou aktivaci břišních svalů). Břišní stěna se pohybuje směrem dovnitř, zmenšuje se obvod pasu a vytváříme trakční sílu, která protahuje tělo směrem vzhůru. Dochází k uvolnění tlaku obratlů na meziobratlové ploténky (vzpřimovače páteře jsou v relaxaci), úlevě od bolesti zad a k regeneraci. Hovoříme o spirální stabilizaci páteře (představte si spirálu, která obkrouží Vaše tělo a protáhne Vás vzhůru). Ve fázi uvolnění/klidu jsou naopak aktivovány svalové vertikály (vzpřimovače páteře), které obvod pasu rozšiřují a tělo se snižuje. Dochází ke kompresi páteře, tlaku na meziobratlové ploténky a následné bolesti.

HLAVNÍ EFEKTY CVIČENÍ SM SYSTÉM

Metoda SM systém je založena na aktivním cvičení se speciálním elastickým lanem (neplést si se cvičením/posilováním s gumou). Cílem cvičení je zvýšit pružnost svalů, pohyblivost kloubů a vyrovnat svalové dysbalance (důležité zejména při skolioze páteře a výhřezu meziobratlového disku) a získat tím schopnost správného držení těla v ose a regenerace meziobratlových plotének. Cvičení s lanem umožňuje svaly zároveň posilovat a protahovat v době, kdy přirozeně relaxují (princip reciproční inhibice). Jedná se tedy o velmi efektivní strečink. Díky zřetězení svalů se páteř napřimuje, odstraňuje se vadné (chabé, skoliotické) držení těla, rovnají se kulatá záda (zvětšená hrudní kyfóza), upravuje se předsun hlavy a předsazení ramen (protrakce ramene), aktivuje se nožní klenba a zlepšuje se postavení palce nohy (hallux valgus). Pravidelným cvičením se zeštíhluje pas a zpevňuje břicho. Výsledkem je krásné držení těla, zlepšení sportovního výkonu a úleva od bolesti.

Děti a mládež

U cvičení dětí a mládeže je cílem hlavně regenerace pohybového aparátu po dlouhém sezení ve škole. Jde nám zejména o prevenci vzniku vadného držení těla, které je dnes u dětí velmi častým jevem.

Sportovci

Sportovcům cvičení přináší zlepšení citu pro rovnováhu a stabilitu a zejména chrání páteř a klouby před přetížením. Cvičení zlepšuje sportovcům fyzickou kondici, pomáhá jim udržet si zdraví a umožňuje jim tak dělat jejich oblíbený sport co nejdéle. Je pro sportovce ideálním kompenzačním cvičením.

Střední věk 

Osobám středního věku přináší cvičení zejména obnovu svalové rovnováhy (odstranění svalových dysbalancí), uvolnění bolestivého svalového napětí z jednostranného zatížení a dobře je připraví na rekreační sporty.

Senioři

U seniorů je cílem cvičení hlavně stabilizace chůze a prevence pádů.

PRO KOHO JE CVIČENÍ VHODNÉ

  • pro lidi se sedavým zaměstnáním - kompenzace jednostranného přetížení
  • pro aktivní i příležitostné sportovce - kompenzační trénink
  • pro lidi s bolestmi zad, hlavy a kloubů
  • při skolioze páteře
  • při výhřezu meziobratlového disku
  • při problémech s plochou nohou a vbočeným palcem (hallux valgus)
  • při migrénách

Kineziologické tejpování:

Kineziologické tejpování neboli kinesiotaping se objevil zhruba v 70. letech minulého století v Japonsku a Koreji. Vychází z myšlenky, že k udržení zdraví a jeho znovunastolení je důležitý pohyb a svalová aktivita. Svaly totiž nejsou důležité pouze pro pohyb těla, ale také například pro krevní a lymfatický oběh, ale i udržení tělesné teploty. Jestliže svaly dobře nefungují, ať už v důsledku přetížení, zhmoždění, nebo následkem oslabení, což může vést k celé řadě poškození a onemocnění.

Tejpování podporuje svaly v jejich činnosti bez toho, aby byla omezena pohyblivost společně s rozsahem pohybu. Při ošetření svalů touto metodou se v postižených tkáních poměrně rychle aktivují ozdravné procesy, umožňující rychlý návrat k aktivní činnosti v plném rozsahu. Během rozvoje této metody se zjistilo, že možnosti aplikace jsou mnohem větší než jen ošetřování svalů.

Oblast použití tejpů je široká, slouží k doléčování po zranění, redukování zánětů nebo hromadění tekutin (edémy, hematomy), ke korekci vadného držení těla a ošetření při poškozeních z přetížení.

Nejčastější použití:

  • bolesti šlach a svalů
  • nestabilita kloubů
  • bolesti páteře, výhřez meziobratlové ploténky
  • tenisový loket
  • bolesti po úrazech kloubů
  • regulace lymfatického systému
  • syndrom karpálního tunelu
  • zmírňuje bolesti
  • podporuje svaly v pohybu
  • uvolňuje nahromaděnou lymfatickou tekutinu
  • koriguje postavení kloubů
  • vhodná kombinace k jiným manuálním technikám (masáže, Dornova metoda, spoušťové body, baňky ....)
  • vhodné při a po sportování
  • vhodné k vyrovnání těla - správné držení těla
  • zlepšuje kinestetické povědomí držení těla
  • při zácpě
  • při léčbě a hojení jizev

Doporučení:

Je důležité lepit tejp na "holou kůži". Pokud nalepíte tejp na ochlupenou kůži, lepí méně a rychleji odpadá.

Jestliže se po nalepení objeví krátce trvající svědění a pocit tepla je to v pořádku. Pokud svědění a pálení přetrvává déle, měl by být tejp odstraněn.

Tejp by měl být odstraňován následně. Nejlépe je ho dobře namočit, kůži natáhnout do hladka a tejp odrolovat odshora dolů. Pokud se tejp odstraňuje necitlivě, může se kůže podráždit.


© 2016 TERAPIE DOTEKEM. Čs. armády 54/6 Hlučín, 748 01
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky